18
Lis
2021

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji wzięte pod uwagę są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, wcześniejsze pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, urazy z lat poprzednich. W czasie konsultacji ma miejsce też ocena siły mięśniowej chorego i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy zmniejszenia odczuwania schorzeń w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić funkcję układu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmocni osłabione mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może także odbyć się rehabilitacja pacjentów po operacjach, polegająca na stosowaniu się do rekomendacji lekarzy i powrocie do zwykłego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w takiej placówce poddawane leczeniu są też z wykorzystaniem iPRF w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są również badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem USG bioderek.

You may also like...