23
Gru
2021

Pragnienia psów – zabawa oraz dzienne życie

Świat, w którym dzisiaj żyjemy bezustannie leci do przodu, co powoduje, że w wielu wypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich potrzeb, jakie mają nasi czworonożni towarzysze. Z tego także względu wybierając dla siebie czworonoga musimy zastanowić się czy wynajdziemy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w stworzonym przez nas domu. Weterynarze z kompletnego świata twierdzą, iż psy są stworzeniami, które czują szereg emocji, a także mają szereg potrzeb, jakie jakikolwiek właściciel ma obowiązek spełnić. Jeśli pragniemy, aby stworzony przez nas pies był uradowany powinniśmy spełnić kilka warunków, jakie uczynią, że będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, iż świat czworonoga jest w całości przewidywalny, wskutek tego również warto już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych postępowań, to właśnie dzięki jakim później będziemy w stanie określić a później spełnić wszystkie jego potrzeby. Nie zapominajmy także jego świat psa jest także kontrolowany, dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – przekonaj się na piłki dla psa sklep. To człowiek udomowił psa, w następstwie tego również z biegiem czasu stał się on pod każdym względem od niego zależny. Taka sytuacja powoduje, iż jeżeli mamy pieska w domu i nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie pieska, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów twierdzi, iż czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda i miska z jedzeniem. Nic bardziej fałszywego, bo jeśli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta powoduje, iż pies pragnie stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu typowego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, że jego potrzeby są spełnione, będzie po prostu w pełni szczęśliwy, a w głównej mierze w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.

You may also like...