10
Lis
2021

Kiedy dzwonić po pomoc drogową?

Na drogach możemy napotkać na przeróżne sytuacje. Poruszają się po nim różni kierowcy, też wszyscy, jacy w pełni nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Z tego względu ma prawo dochodzić do wielu karamboli samochodowych. Każdy z nas ma obowiązek prawidłowo przygotować się do takiego zdarzenia. W razie wypadku będziemy wiedzieli, jak należy postąpić, aby zdołać otrzymać odszkodowanie, jak i inne przywileje.

Wobec tego należy pamiętać o tym, iż w wypadku niegroźnego wypadku, stłuczki nie ma obowiązku wzywania policji. W owym czasie po prostu ważne okazuje się wypisanie oświadczenia z miejsca zdarzenia. Musi pozostać ono zatwierdzone przez 2 kierowców. Wezwanie policji zachodzi w momencie, kiedy podczas danego wypadku doszło do wezwania straży pożarnej, pogotowani. Również, kiedy pozostały poszkodowane osoby, czy pozostało popełnione przestępstwo.

Również w momencie, gdy kierowca nie posiada dokumentów, ubezpieczenia OC. Jeżeli będziemy w takim czasie wzywać policję, to ona będzie mogła ustalić, kto będzie sprawcą zdarzenia i przy okazji wezwać Pomoc drogowa Sosnowiec. Gdy poruszamy się swoim samochodem, czy kogoś, to powinniśmy zadbać o posiadanie dobrych dokumentów. Wypada przyznać, że na naszych-polskich drogach-dochodzi do niezmiernie wielu wypadków samochodowych. Tak w następstwie tego także i my możemy okazać się poszkodowanymi danego wypadku samochodowego. Należałoby byłoby się odpowiednio przed taką sytuacją zabezpieczyć. W jaki sposób? Po prostu wypada mieć w samochodzie druk o oświadczeniu o zdarzeniu drogowych.

Będziemy mogli w nim gruntownie opisać przyczynę wypadku, zaprezentować poszkodowanego, jaki sprawcę. Poza tym w takim dokumencie również zatwierdzamy zakres spowodowanych szkód, dokładne dane osób, które stały się uczestnikami danego wypadku samochodowego. Musimy także zadbać o to, by takie oświadczenie została podpisane poprzez uczestników kolizji. To właśnie dzięki temu w szybkim czasie będziemy mogli postarać się o uzyskanie poprawnego odszkodowania. Należałoby będzie zabezpieczyć się na drodze w taki sposób. A takie oświadczenie możemy wozić w bagażniku, czy w jakiejś teczce, z jakiego w razie wypadku będziemy w stanie skorzystać.

You may also like...